İSTAHED LOGO

Menü

Ara

image

Damga Vergisi İade Dilekçesi Hakkında

image
28 Nisan 2014
4479

Bilindiği gibi haksız yere sözleşmelerimizden kesilen Damga Vergilerinin iadesi için yüzlerce arkadaşımız adına Maliye Bakanlığına başvurmuştuk.

Tüm Türkiye'de başvurular ve kazanılan davalar sonrası, Maliye Bakanlığı Sağlık Bakanlığı'yla birlikte bir yazı hazırlamak zorunda kalmıştı. Bu yazıyla kesilen ücretlerin %40'ı iade edilecekti.

Aylar sonra İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü, sözleşmelerimizden kesilen damga vergilerinin iadesi için bir dilekçe örneği yayınladı.

Biz İSTAHED olarak kesilen ücretin tamamının iade edilmesi gerektiğini düşünüyor ve bunun için mücadele ediyoruz.

Derneğimizin avukatları aracılığıyla yapılan başvurular 400 kişiyi geçmiş bulunmakta, 28 adet davamız sonuçlandı ve iki davamız Bölge İdare Mahkemesi tarafından da onaylanarak kesinleşti.
Davalar kazanılıyor, aile hekimi ve aile sağlığı çalışanlarının hak kaybına uğramaması için dikkatli olmamız gerekiyor.

Bu aşamada;
1- Avukatlarımıza vekalet veren arkadaşlarımızın herhangi bir girişimde bulunmaması, yeni bir dilekçe vermemesini
2- Avukatlarımıza henüz vekalet vermemiş arkadaşlarımızın vekalet vererek işlemlerin takibini Hukuk Büromuza bırakmalarını ( avukatlarımız üyelerimizden vekalet ücreti almamaktadır)
3- Çeşitli nedenlerle şimdilik dava açmak istemeyen arkadaşlarımızın Müdürlüğün sitesindeki dilekçe yerine, ekteki dilekçeyi vermelerini tavsiye ediyoruz.

Vekalet bilgileri ve diğer soru-sorunlarınız için avukat@istahed.org.tr mail adresinden İSTAHED Hukuk Komisyonuna, 0212 6536368 numaralı telefondan UĞURLU Hukuk Bürosuna ulaşabilirsiniz.

İSTAHED HUKUK KOMİSYONU

Benzer Haberler