İSTAHED LOGO

Menü

Ara

image

İSTAHED Adli Tıbbi Güncellemesi Sempozyumunda Aile Hekimliği Bakışını Sundu

image
09 Ekim 2012
2734

Adli tıp, çokça hukuki yükümlülüklerden oluşan çekinceler getiriyor zihnimize. Günümüzün değişen şartlarında üyelerimizin güvenli ve huzurlu şekilde aile hekimliğini yapabilmeleri ve haklarınınn korunması için Derneğimizin hukuk bürosu aktif olarak çalışmalar yürütüyor.


Hukuk büromuzun yasal alandaki çalışmalarının yanı sıra üyelerimizin mesleki gelişimleri için yapılan etkinliklerde de aile hekimliği bakışı ile yer alıyor. Etkinliklerde yer alıyor. Son olarak 6 Ekim 2012 Cumartesi günü yapılan Cerrahpaşa STE Hekimlik Uygulamalarının Adli Tıbbi Güncellemesi semozyumunda Derneğimiz yöneticilerinden Dr. Ahmet Erdal Uğurlu "Aile Hekimliğinde Yaşanan Sorunların Adli Tıp, Etik ve Hukuki Yönü" oturumda İSTAHED tecrübelerini ve görüşlerini paylaştı.


Hekimlerin hukuki yükümlülükleri ve sorunlarını artırabilecek yönetmelik taslaklarının gündemde olduğu sağlık ortamında, sempozyum Aile Hekimlerinin güncel bilgileri edinmesi için önemli bir fırsat oldu. Sempozyuma katılamayanlar için Dr Uğurlu'nun sunumu ve sempozyum kitapçığını ekte pdf olarak bulabilirsiniz.
Sempozyum editörlerinden:

"Hekimler, son yıllarda gittikçe artan adli-tıbbi sorunlar ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu sorunlar o kadar sıkıntılı boyutlara varmıştır ki bazı meslektaşlarımız pasif kalarak sorunları azaltma veya sorunlardan kurtulmaya çalışmakta, bazıları ise meslekten ayrılma, erken emekli olma gibi yolları seçmektedir. Mesleği yeni seçecek gençlerin bu sorunlar nedeniyle eskisi kadar rahat karar veremediklerine, genç meslektaşlarımızın ise ihtisas alanı seçerken daha az riskli alanları seçmeye çalıştıklarına çok sıklıkla şahit oluyoruz. Bu durum son derece üzücüdür"


Dr.Ahmet Erdal UĞURLU' nun sunumuna ulaşmak için TIKLAYINIZ


Sempozyum kitabı için http://www.ctf.edu.tr/stek/pdfs/78/7801.pdf

Benzer Haberler