İSTAHED LOGO

Menü

Ara

image

İSTAHED'DEN ANNE ADAYLARININ EĞİTİMİ İÇİN PROJE

image
23 Haziran 2017
543

Aile Hekimliğine geçtiğimiz günden bu yana, ilk mesaimiz hep koruyucu hekimlik oldu.Koruyucu hekimlik dendiğinde, ilk aklımıza gelen de ''anne ve çocuk sağlığı'' idi .Çünkü anne ve bebek ölümleri kontrol altına alınmalıydı. Bu amaçla gebe takibi, bebek takibi, lohusa takibine ve aşılara önem verdik. Sonucunda sağlık göstergelerinde,anne-bebek ölüm yüzdelerini aşağıya çektik.
Bize kayıtlı kişilere verdiğimiz halk eğitimlerini, İl Halk Sağlığı Müdürlüğünün verdiği el broşürleri ve posterlerle destekledik. Ancak yine de hastalarımızın, içinde bulunduğumuz teknoloji çağında, internetten de bilgi aldığını fark ettik.Bu sebeple,doğru bir kaynak oluşturup halk eğitimine oradan da devam etme düşüncesiyle Johnson&Johnson ile beraber bir proje oluşturduk.
İSTAHED ve Johnson ortak projesi olan www.anneligeadimadim.com isimli bir web sitesi oluşturuldu. Bu siteyi ziyaret eden anne ve anne adaylarımız, bebek bakımı, takibi ve aşıları ile ilgili merak ettiği bilgileri alabilmekte ve arzu ederlerse bu konuda eğitim aldıklarına dair sertifika oluşturabilmektedir.
Halk eğitimini her platformda devam etmek amacı ile kurulan bu siteyi tüm Aile Hekimlerine takip ettikleri populasyona tavsiye etmelerini öneriyoruz.

 

İSTAHED Yönetim Kurulu

Benzer Haberler