İSTAHED LOGO

Menü

Ara

image

Samsun'da Sağlıkta Şiddete Hayır Dedik

image
01 Haziran 2015
843

İSTAHED olarak, sağlıkta şiddete karşı tepkimizi göstermek, öldürülen meslektaşımıza karşı vefa görevimizi yerine getirmek üzere, 1 Haziran 2015 tarihinde, AHEF ve  tüm meslek örgütlerinin çağrısını dikkate alarak, Samsun'da düzenlenen yürüyüşe ve basın açıklamasına  İSTAHED'i temsilen  Dr. Gürsel ÖZer ve Dr. Engin ÇAPAR ile katıldık.

Samsun'da, özel,kamu ve üniversitelerde çalışan tüm sağlıkçıların ve öğrencilerin destek verdiği, yoğun katılımlı başarılı bir yürüyüş ve ardından  basın açıklaması yapıldı. Çiftlik caddesi boyunca, yüreğimizde acı ve şiddete karşı isyan duygularımızla, Uğur Mumcu caddesine kadar hiç kesilmeyen alkışlarımız ve her adımda bizleri destekleyen vatandaşlar eşliğinde yürüdük.
 
Kenetlenme ve birlik olmanın en güzel örneklerinden birini aynı gün hem istanbul'da hem de Samsun'da görmek, gelecek adına, birliktelik adına unutlarımızı güçlendirdi.
İSTAHED olarak yürüyüş ve basın açıklamasında emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Şehit Dr. Kamil Furtuna'ya bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm sağlık camiasına sabırlar diliyoruz.

Sağlıkta şiddete karşı her zaman ve her yerde gereken tepkiyi vermeye devam edeceğiz, mücadelemiz aynı güç ve enerji ile sürecektir.

İSTAHED Yönetim Kurulu

Benzer Haberler