İSTAHED LOGO

Menü

Ara

ESENLER KAYMAKAMI HAKLIDIR

image
yazar Gürsel ÖZER
26 Haziran 2014
Köşe Yazıları

Okunma Sayısı

5933

Bir hasta, Aile Sağlığı Merkezine gelir. Önceki gün geldiği gibi enjeksiyonunu yaptırmak ister, eşi ve çocuğu orada bir Aile Hekimine kayıtlıdır ama kendisi kaydını aldırmamıştır. Hemşire hanım artık kendi aile hekimine gitmesi gerektiğini ancak kayıt olursa işlemi yapabileceğini söyler. Hasta kendisine verilen özgüvenle sinirlenir, yapacaksınız der siz kimsiniz ki yapmıyorsunuz. Tabi yapılmayınca hızını alamaz hemşire hanımlara bağırmaya başlar, ağza alınmayacak sinkaflı küfürler gelir ardından. Bağırışlardan dolayı doktor hastalarını bırakır, olayı öğrenmeye çalışır sakinleştirmek için odasına alır hastayı. Bu arada hemşire hanımlara durumu sorar, hakaretleri öğrenir. Odada hastaya haksız olduğunu küfür etmemesi gerektiğini belirtir. Odada kahvesini yudumlayacağını düşünen hasta şaşırır, öfke oklarını bu kez doktora yöneltir. Aynı küfürlerle üstüne yürür, yılların hıncıyla doktora vurur, doktoru darp eder. Zar zor araya girilir, dışarı çıkarılır hasta. Hasta gider. Polis çağrılır, tutanak tutulur. Sağlıkçıya hakaret, fili şiddetle ilgili olay mahkemeye taşınır. Buraya kadar alıştığımız ama insanlık mefhumunun pek alışık olmadığı çirkin tablo yerine oturmuş olur.

Olayı daha ilginçlendirmek gerekir tabi, hasta hıncını alamamış ilgili kişilerin haddini bilmesi için kaymakamlığa şikayet dilekçesi vermiştir. Kaymakam olayın titizlikle incelenmesi için ''İlçe Tarım Müdürlüğünden bir memuru'' muhakkik olarak atar. İlgisi olmasa da insan olan muhakkik olumsuz bir  rapor vermez. Yine de Kaymakam Bey, en ağır hakaretlere uğrayan, kamera kayıtlarıyla darp edildiği görülen aile hekimini ve hemşire arkadaşlara hastanın iğnesini yapmadıkları için GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAK iddiasıyla SORUŞTURMA İZNİ verir, suç duyurusunda bulunur. Tek yaptıkları sistemin içinde kendilerine verilen talimatları yerine getirmek olan, sağlık çalışanlarının gördükleri şiddet de yetmemiştir. Bu kişiler yargılanmalı ve adalet önünde hesap vermelidirler. Kaymakamın hukuki gerekçesi ise Hipokrat yemini etmiş olan doktorun yemininde ''HASTAYI MEMNUN EDECEĞİNE'' söz vermesidir !!!

(Kutbettin Demir den alıntıdır)

 

ESENLER KAYMAKAMI HAKLI.....

Aile hekimliği mevzuatı kendisine kayıtlı kişilerin ............................  Diye devam eder. Siz kendi hastalarınızı tedavi eder ve koruyucu sağlık hizmetleri sunarsınız...  Malum olayda
 Sağlık personeli mevzuata uymuş ,
Dayak yemiş,
Küfür yemiş,
olay mahkemelik olmuş ..
 mahkeme saldırgana hakkettiği cezayı daha öncekilerde olduğu gibi verecektir......
                Ama Devletlû Kaymakamımız saldırganın sağlık personeline kestiği cezanın yeterli olmayacağını buyurmuşlardır.  Kendisi lütfetmişlerdir,  dayak ve küfür ü yeterli görüp sağlık personelinin boynu nu vurdurmamıştır.
                Devletlû kaymakamımız Sağlık personelinin gaddar ve vicdansız tavrına karşı gereğini yapmıştır. Küfür ve dayakla uslanamayıp mevzuatını uygulayan sağlık personeline karşı hemen soruşturma başlatmıştır.

                Devletlû Kaymakamımız Soruşturmaya ilçe tarım müdürlüğünden bir incelemeci atamıştır.

                Devletlû kaymakamımızın atadığı ilçe tarım memuru görevini çok iyi yapmak için hayatının her döneminde feyz aldığı çok iyi bildiği Hipokrat ve yemininden faydalanıp hadsizlere haddini bildirmiştir.

                Devletlû  Kaymakamımız ve soruşturmacısı Hipokrat yeminini o kadar benimsemiş ki 2500 yıllık  Hipokrat yemine ( M. Ö. 460 - 370 )  katkı bulunmak ve ekleme yapmakta bir sakınca görmemiş, Asırların metnine hasta memnuniyeti sağlamayı eklemiştir.
                Devletlû Kaymakamımızda tereddüt etmeksizin soruşturma izini vererek mevzuatı uygulayan dayak yiyen, küfür yiyen hadsizleri mahkemeye vermiştir.

                Süreç almış başını giderken mevzuatı yazan, Aile hekimliği uygulamasını kuran daha devletlû bakanlık yetkililerimizden ses seda yoktur. Onların tek derdi Aile hekimliği çalışanlarını o kuruma bu kuruma eğitilmeye göndermek için liste yapmakla çok yoğun mesaidedirler. Aile hekimliği uygulaması ve halkın sağlığını korumak adına can siper hane çalışmalarla Aile sağlığı elamanlarını belediye, hastane, adliyenin yanı sıra eğitim için tarlalara gönderme çalışmalarına devam etmektedirler.

                Devletlû Kaymakamımız gereğini yapmıştır.

                Olayı Adli mercilere sunmuştur

                Umarım Mahkeme de soruşturma doğrultusunda karar verir. Yani Aile hekimine başvuran kayıtlı kayıtsız her hastaya bakılması kararı çıkar.
                Sayın Bakanlık yetkilerimiz  izlemeye devam ediniz......
                Dizi film izler gibi, dünya kupası finali izler gibi....


                Esenler kaymakamı haklıdır......

 

                AİLE HEKİMLİĞİ UYGULAMASI SONLANDIRILMALIDIR !!!!!!

                Eğer bu dava kazanılırsa örnek dava  olacaktır...

                Anında adliyeye koşacağım.

                Tüm hekimlerden sağlık hizmeti almak için ikinci dava  benden olacak....
                Devletlu büyüklerim Kazanırsam hala Aile hekimliği mi diyeceksiniz...
                Bizi izlemeye devam edin....

               

Diğer Yazılar