BAŞVURU YAPMAYAN, HİZMET TALEP ETMEYEN HASTA İÇİN “PERFORMANS KESİNTİSİNİN HUKUKSUZ OLDUĞU” NA DAİR AÇTIĞIMIZ BİR DAVAYI DAHA KAZANDIK

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-06-06 19:42:42Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com¥¡¦)]ˆ°

Hizmet talep etmemiş hasta nedeniyle yapılan performans kesintilerinin, hukuka uygun olmadığı bir kez daha onaylandı.
Üsküdar’da görev yapmakta olan meslektaşımıza, kayıtlı iki hastasının gebeliklerini bildirmediği ve izlemlerini yapmadığı gerekçesi ile maaşından kesinti yapılmış, yapılan itiraz İdare tarafından ret edilmişti. Bunun üzerine, Hukuk büromuzca açılan dava Meslektaşımızın lehine sonuçlanarak, kesintinin iadesine karar verildi.
Kararda; Her iki gebenin de Aile Sağlığı Merkezine başvuru yapmadığı, gebeliklerini bildirmediği ve başka kurumlardan hizmet almayı tercih ettikleri vurgulandı.
Bu dava ile bir kere daha, bizden hizmet talep etmeyen kişilerle ilgili olarak yapılan performans kesintilerinin hukuksuz olduğu onaylanmış oldu. Yürütmenin, bu konuda gereken mevzuat değişikliğini yaparak, bizleri mahkeme kapılarında hak aramaya mecbur etmemeleri için göreve davet ediyoruz.
İSTAHED HUKUK KOMİSYONU

PAYLAŞ