İSTAHED ATAŞEHİR İLÇE TOPLANTISI YAPILDI

İSTAHED ATAŞEHİR İLÇE TOPLANTISI YAPILDI
İSTAHED Ataşehir İlçe Başkanımız Dr Esin Ayfer Çulha Dildök ve Dr Heval Çök'ün düzenlediği Ataşehir ilçe toplantısı, 25.10.2017 tarihinde yapılmıştır.
Toplantıya,İSTAHED Yönetim Kurulu Üyeleri; Dr Mustafa Tamur ve Dr Melisa Menemencioğlu, İSTAHED İlçe Başkanlarımız; Dr Senem Özşehir ve Ertan Bulut katılmıştır.
Ataşehir İlçe Başkanımız Dr Esin Ayfer Çulha Dildök, toplantıya katılan aile hekimlerine İSTAHED yeni Yönetim Kurulu'nu tanıtıp, İSTAHED çalışmalarını ve eğitimlerini anlatmıştır. Dr Esin Ayfer Çulha Dildök, ''Düzenlenen toplantılarda iletişimin arttığını,birlikte daha çok soruna çözüm bulacağımıza inandığını'' söylemiştir.

İSTAHED Hukuk Komisyonundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr Mustafa Tamur, ''Altı Üstü Bir İmza'' konusuyla,hekimlere imzaladıkları evrakların ne anlama geldiğinden bahsetmiştir.Aile hekimliğinde verilmesi istenen raporların;anlamlarını,bize getirdiği hukuki sorumluluğu,oluşabilecek sonuçlardan bahseden Dr Mustafa Tamur, içinde Sağlık Bakanı'nın bulunmadığı, bizimle bağlantısı olmayan 4 bakanın toplantısı sonucu çıkan yönetmeliğe göre; ''servis şoförleri'' ve ''servis personeli'' sağlık raporları senede bir defa aile hekiminden alınması gerekir konusunda,'' Aile hekimliğinde böyle bir rapor verilmesi uygun değildir.Yapılması gereken tahliller ve muayeneler aile hekimliğinde yapılamaz ya da yetersiz kalır.Böyle bir evrağa ''sağlamdır'' imzası atılması, aile hekimine ilerde sıkıntı yaratır'' demiştir.
Son olarak Dr Mustafa Tamur, hekimlerin özellikle raporlar verirken yaşadıkları sıkıntılarla alakalı sorularını yanıtlamıştır.

PAYLAŞ